Úvodní stránka

Památník Leoše Janáčka - 2.stupeň

V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol navštívili v úterý 10. října žáci 7. – 9. ročníku Památník Leoše Janáčka v Brně na Smetanově ulici.

            V prostorách, kde hudební skladatel žil a tvořil v letech 1910 - 1928, jsme zhlédli expozici Život a dílo Leoše Janáčka. Ta podává nejen textové a obrazové informace o životě skladatele, připomíná jeho nejznámější díla, ale také je zde možnost prohlédnout si dochovanou Janáčkovu pracovnu. V samotném závěru exkurze jsme mohli sledovat videozáznam a zaposlouchat se do vrcholného Janáčkova díla Liška Bystrouška.  

Exkurze byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze skladatelova života.

 

L.Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Památník Leoše Janáčka - 2.stupeň


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru