Úvodní stránka

Návštěva z Buzuluku

Vedoucím delegace byl Michail Vitaljevič Bogatyrjov, místostarosta města, jehož čestným občanem je také armádní generál Ludvík Svoboda.

Čeští a slovenští veteráni z 2. světové války navštívili Buzuluk již mnohokrát, ale občané z Buzuluku přijeli poprvé a přáli si, aby do programu zájezdu byla zařazena prohlídka rodného domu generála Svobody v Hroznatíně, rudíkovské školy a návštěva Kroměříže, kde je Ludvík Svoboda pochován v rodinném hrobě.

Osmičlenná delegace navštívila naši školu ve středu 13. září. Ve vestibulu ji ředitel školy krátce seznámil s historií školy, převzal drobné pamětní dary a nabídl jim, aby si vybrali k nahlédnutí nějakou třídu. Pan Bogatyrjov otevřel první dveře, kde probíhala právě výuka hudební výchovy. Děti zazpívaly za klavírního doprovodu paní učitelky narozeninovou písničku učitelce Julii z pedagogické školy v Buzuluku. Za odměnu dostaly odznáčky se znakem města.

… a v mikrobusech po cestě do Kroměříže se prý nemluvilo o ničem jiném… rudíkovské děti byly milé, bezprostřední a ukázněné…


Zobrazení: Alba | Podle data

Návštěva z Buzuluku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru