Úvodní stránka

Mount Everest zdolán!

V pondělí 6.1.2020 se za účasti všech přítomných žáků školy konal výstup na nejvyšší horu světa.

Na výstupu se od 9:10 hodin vystřídaly všechny třídy, na které čekalo postupně vyjít 52 schodů. Lezci si předávali štafetu v jednotlivých výškových táborech a postupně zdolávali stanovené cíle v podobě nejvyšších vrcholů Vysočiny, ČR, jednotlivých světadílů až na nejvyšší horu Mount Everest. Vrcholu bylo dosaženo ve 12 hodin 8 minut. Dalším cílem expedice bylo zdolat i největší absolutní výšku naší planeta. A tak výstup pokračoval až do výšky 10 205 m na vrchol sopky Mauna Kea, která leží na Havaji.

Všem zúčastněným blahopřejeme ke splnění cílů expedice Mt. Everest 2020.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výstup na Everest


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru