Úvodní stránka

Literární noc

Noc s knížkou a Ferdou Mravencem aneb 5+1

Březen - měsíc knihy jsme se rozhodli oslavit literární noci ve škole. Tomu předcházela návštěva Obecní knihovny v Rudíkově. Místní knihovnice Petra Robotková vysvětlila, jak to v knihovně chodí a co vše je možné si půjčit. Nechyběl kvíz pro děti a pozvánka, aby vzali své rodiče a přišli si s nimi vybrat z bohaté nabídky knihovny.

Následovalo těšení na noc strávenou ve škole. A ne ledajakou – přímo literární. Proč zrovna s Ferdou Mravencem? Protože letos uplyne 120 let od narození Ondřeje Sekory.

Této akce, která se uskutečnila 21. března, se zúčastnili spolu s prvňáčky také páťáci. Ti nejprve dětem přečetli několik úryvků z knížek Ondřeje Sekory. Potom byli malí Ferdové a Berušky rozděleni do čtyř družstev a páťáci se stali průvodci a organizátory soutěží s názvy: stavba mravenčí rozhledny, přenášení vajíček v terénu, výcvik strážců mraveniště a zkouška zručnosti mravenců.

Po soutěžích přišla na řadu večeře od maminek a samozřejmě nemohla chybět stezka odvahy noční školou. Kdo chtěl, šel sám, kdo chtěl, šel s kamarádem. Stezka odvahy nebyla povinná, přesto si tuto možnost nenechal ujít nikdo. Potom už zase zpátky ke knížce. Jak jinak než v pyžamu a ve spacáku s oblíbenou knížkou, kterou si děti přinesly z domu. Nyní utvořili dvojice prvňák + páťák a vzájemně si předčítali a užívali klidné chvíle před spaním. Ráno děti čekaly výborné buchty od maminek a další školní den. Děti byly trošku ospalejší než jindy, ale plné nevšedních zážitků.


Zobrazení: Alba | Podle data

Literární noc


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru