Úvodní stránka

Inovace výuky a zahraniční výjezdy na ZŠ Rudíkov

EU peníze školám

Zde probíhá realizace projektu

Inovace výuky a zahraniční výjezdy na ZŠ Rudíkov

Číslo projektu:
CZ.1.07/1.1.00/56.2435

Období realizace:
01. 07. 2015 – 31. 12. 2015

Popis projektu: 
Součástí projektu jsou následující klíčové aktivity:

  • Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Učitelé školy vytvoří 2 různé tematické plány Čtenářských dílen pro 2 vybrané ročníky na celý školní rok 2015/2016. Každý ze dvou tematických plánů bude obsahovat popis nejméně deseti Čtenářských dílen na 1 školní rok. V průběhu trvání projektu proběhne v každém ze dvou vybraných ročníků nejméně 6 Čtenářských dílen, ověřujících část doloženého tematického plánu.

  • Zahraniční jazykový kurz pro učitele.

Jedná se o krátkodobý intenzivní kurz v zahraničí v trvání min. 10 pracovních dnů (bez cesty) pro učitele ZŠ/SŠ. Kurz může být zaměřen na zlepšování jazykových kompetencí obecně nebo na "Teacher Training" (speciální příprava pro učitele cizích jazyků.

  • Stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí.

Profesní rozvoj pedagogů cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů (včetně ICT) v podobě stínování (shadowing) na partnerských školách v zahraničí či jiných relevantních organizacích v zahraničí navázaných na školní vzdělávací program. Jedná se o krátkodobou stáž v délce minimálně 5 pracovních dní (bez cesty) sestávající z pozorování metod a postupů zavedených na přijímající organizaci a jejich možného vyzkoušení v praxi.

  • Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky

V rámci této aktivity bude realizován krátkodobý jazykově-vzdělávací pobyt v zahraničí pro žáky v délce trvání minimálně 5 kalendářních dní včetně cesty. Žáci absolvují jazykovou výuku v rozsahu nejméně 9 vyučovacích hodin za celý pobyt a seznámí se s významnými reáliemi příslušného místa. V plánu je realizovat tento výjezd do Velké Británie, konkrétně do Londýna. Předpokládaný termín výjezdu je předběžně stanoven na září roku 2015.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru