Úvodní stránka

Husitské muzeum v Táboře

V rámci projektu pokusného ověřování  „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ jsme se žáky  4. - 6. ročníku navštívili Husitské muzeum v Táboře.

Nejprve se děti vydaly za dobrodružstvím středověku do historického podzemí v délce asi  500 metrů. Dozvěděly se, za jakým účelem byly sklepy v Táboře od doby husitské budovány.

Interaktivní expozici s názvem Husité zahájily zhlédnutím filmu, který se snažil návštěvníky muzea uvést do doby středověku. Zvláště hlubokou stopu zanechala v dětech epidemie moru. Replika husitského válečného vozu a ukázka způsobu boje tehdejších válečníků zaujala samozřejmě zejména chlapeckou část naší výpravy. Líbily se však samozřejmě také ukázky husitských zbraní, dobových předmětů i modely bojišť jednotlivých bitev. Některé děti si stihly vyzkoušet i kroužkovou košili. Na závěr je čekala práce ve skupině a společné vyplnění pracovního listu. Bylo třeba si znovu expozici obejít a zjistit potřebné údaje.

Po poděkování a rozloučení s velmi příjemnou a vlídnou průvodkyní, nákupu suvenýrů a výborném obědě jsme na zpáteční cestě domů udělali historickou tečku za návštěvou středověku v době husitské. Zastavili jsme se na nedalekém Kozím Hrádku. Dřevěná socha kazatele Jana Husa a hlavně rozvodněný Kozský potok byl příjemným zpestřením krátké procházky kolem zříceniny. Pak už jen nasednout a hurá k rodičům do 21. století. 

Šárka Uhrová


Zobrazení: Alba | Podle data

Tábor


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru