Úvodní stránka

Exkurze Zlatá Koruna a Prachatice

Ve středu 18. září jsme vyrazili směr klášter Zlatá koruna, kde jsme v poledne absolvovali krásnou prohlídku kláštera i kostela. Potom jsme přejeli do Lipna nad Vltavou, kde jsme prožili zbytek dne. Celé odpoledne jsme si užívali místní atrakce: lanovka, Stezka korunami stromů, Lesní království. Někteří měli přesto ještě dost sil a se soumrakem vyrazili s panem učitelem na procházku.

Čtvrtek jsme zahájili vydatnou snídaní a přesunem do Prachatic. Výstava loutek byla úchvatná a leckdy mírně strašidelná. Po obědě jsme zamířili směrem domů. S kratší zastávkou v obci Holašovice (památka unesco) a delší zastávkou v Třeboni. Svezli jsme se lodí kolem rybníka Svět a prošli se po náměstí. Vrátili jsme se ve večerních hodinách. Unavení, ale plní dojmů a zážitků.

Akce se všem velmi líbila.

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Zlatá Koruna, Prachatice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru