Úvodní stránka

Exkurze Technické muzeum Brno

Ve středu 25. 9. 2019 vyrazily děti z 1. a 2. třídy v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ do Technického muzea v Brně.

Na výstavě o počátcích sportování v Brně se seznámily s historií i současností cyklistiky, veslování a šermu. Vyzkoušet si mohly cyklistický a veslařský trenažér a ti odvážnější si zkusili i zašermovat.

V Uličce řemesel se přenesly o celých 100 let nazpátek a prohlédly si dílny řemeslníků a koloniál s pražírnou kávy. V módním salónu si vyzkoušely klobouky, v dobové hospodě si poslechly orchestrion a některé děti si dokonce s chutí zatančily.

Po nákupu suvenýrů nasedaly děti do autobusu spokojené a plné zážitků.

Věříme, že zvídavost děti do muzea opět přivede, tentokrát třeba s rodiči.

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Technické muzeum Brno


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru