Úvodní stránka

Exkurze do Strážnice

Hned dva objekty Národního ústavu lidové kultury navštívili ve středu 3. října v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí žáci 5. – 7. ročníku.  A kam se to vlastně vypravili? Naším cílem se tentokrát stalo moravsko-slovenské pomezí, konkrétně město Strážnice.

Po příjezdu do Strážnice jsme se přesunuli na místní ozdobu města -  zámek. Zde jsme navštívili jak výstavu lidových krojů v zámecké galerii, tak vlastní interiér zámku s historickou knihovnou či stálou expozicí „Nástroje lidové hudby v České republice“, jedinou svého druhu ve střední Evropě.

Jen co prohlídka zámku skončila, prošli jsme anglickým zámeckým parkem do Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, skanzenu. Zde jsme se vrátili do doby 17. – 19. století, abychom mohli sledovat život našich předků v nejchudších chaloupkách, chalupách řemeslníků i bohatých usedlostech. Program jsme završili soutěží v poznávání předmětů, s nimiž nás paní průvodkyně během prohlídky seznámila.

Po ukojení hladu duchovního jsme prošli centrem města, abychom ukojili i hlad fyzický. V Restauraci Strážnice jsme poobědvali a pak se už vydali směrem domů.

Přestože nám od samého rána počasí příliš nepřálo, náladu nám to nemohlo zkazit a exkurzi jsme si pěkně užili.

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Strážnice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru