Úvodní stránka

Exkurze do Prahy

Praha 2018

Konec školního roku a měsíc květen plus 5. ročník rovná se výlet do našeho hlavního města – Prahy. Vzhledem k tomu, že jsme letos mohli čerpat peníze z projektu Vzdělávací programy paměťových institucí, mohli se výletu zúčastnit i žáci 4. a 6. ročníku a do Prahy jsme se vypravili rovnou na dva dny.

Po příjezdu jsme navštívili Muzeum Bedřicha Smetany a prohloubili si znalosti o jeho životě, díle a především o opeře Libuše. Navštívili jsme historické centrum Prahy, Petřín i Vyšehrad, svezli jsme se metrem. A toho už bylo na jeden den dost. Ubytovali jsme se v penzionu Akát a po vydatné večeři jsme zde strávili jednu noc.

Druhý den jsme pokračovali prohlídkou pamětihodností. V Technickém muzeu nás uchvátily vystavované exponáty aut, letadel, motorek a kol. Přes Letenskou pláň jsme přešli do Letohrádku Belvedér, kde jsme se zaposlouchali do zvuků zpívající fontány, prošli jsme nádvořím Pražského hradu a oněměli úžasem v Chrámu svatého Víta.

Počasí nám přálo. Viděli jsme, co jsme vidět chtěli, navštívili vše, co jsme zamýšleli. Na příští rok nám toho ale ještě hodně zbylo. 


Zobrazení: Alba | Podle data

Praha 2018


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru