Úvodní stránka

Exkurze do Brna

V pondělí 25. října se vydali žáci 5. a 6. ročníku se svými třídními učitelkami na exkurzi do Brna.

Naší první zastávkou se stalo Divadlo Polárka. Zde jsme zhlédli představení Vinnetou, inspirované dobrodružným románem německého spisovatele Karla Maye, německého spisovatele 19. století.

Příběh začínal v Evropě, odkud se osadníci s písničkou na rtech ženou na Divoký Západ. Zde sledujeme vývoj mladého indiánského chlapce, Vinnetoua, který se učí všemu, co musí lovec a bojovník z kmene Apačů umět. Stejně jako v románu potkává svého pokrevního bratra OldShatterhanda a s ním prožívá různá dobrodružství. Celé divadelní představení, které bylo nápadité, hravé, doplněné hudebním doprovodem a videoprojekcí, nás velmi nadchlo.

Poté jsme se přesunuli do centra jihomoravské metropole, kde jsme navštívili historické památky tohoto města (Starou radnici, Petrov, kostel sv. Jakuba aj.). Připomněli jsme si nejznámější brněnské pověsti, dali si rozchod na Zelném trhu i náměstí Svobody. Celý den jsme završili návštěvou "Mekáče" a s plnými bříšky a nově nabytými vědomostmi se šťastně vrátili domů.

L.Pužová

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Brno 5.,6. roč.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru