Úvodní stránka

Exkurze do Brna

Jak se už stalo tradicí, tak i v letošním roce žáci 7. - 9. ročníku vyrazili na exkurzi do Brna.

Ve středu 26. února jsme odložili učebnice a ráno nastoupili do autobusu, jež směřoval do jihomoravské metropole.

Naší první zastávkou se stalo divadlo Polárka. Zde jsme zhlédli představení Siddhártha, inspirované dílem německého spisovatele, držitele Nobelovy ceny za literaturu (1946) Hermanna Hesse. Tento příběh byl o chlapci / mladíkovi, který žil v dávných dobách v Indii a jednoho dne se rozhodl, že najde to, na čem skutečně záleží. Měl odvahu a odhodlání a hlavně – nikdy nepřestal hledat. Protože život sám je nekonečné dobrodružství plné exotických příležitostí a výzev. Po mnoha peripetiích se mu podařilo najít své vlastní, pochopil smysl života a dosáhl tak Nirvány (osvobození, klid, mír).

Poté jsme se v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ přesunuli do Technického muzea, konkrétně do Technické herny. Ta není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které dětem umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi. Hlavní důraz je kladen na interaktivní činnost návštěvníka s fyzikálním, případně technickým experimentem, spočívající v tom, že může s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci.

Jelikož jsme pak ještě měli dostatek času, mohli jsme si samostatně projít celé muzeum. Kromě uličky řemesel a světa auto-moto nejvíce žáky zaujala krátkodobá expozice věnovaná vývoji počítačových her s názvem „Retro gaming“.

Při zpáteční cestě jsme si ještě udělali zastávku na oběd v restauraci U Šidlů v Jabloňově a poté spokojeně dojeli zpět do Rudíkova.

Exkurze se nám vydařila, odnesli jsme si z ní pěkné zážitky a mnoho nových vědomostí.

L. Pužová

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Brno


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru