Exkurze Brno

5. 12. 2018 - na čerty - se žáci 5. ročníku vydali do Brna. Vlakem a autobusem dojeli dopoledne na brněnské nádraží a vyrazili po stopách historie, o které se nedávno učili. Navštívili kapucínskou hrobku s vyschlými mnichy, pohyblivý betlém pana Mužíka, obdivovali krásu Petrova a rozpomněli se na brněnské pověsti u místní radnice.

Vánoční atmosféru si nenechali ujít u voňavých státnků na Zelném trhu a na Náměstí Svobody. Jen to ruské kolo s vyhlídkou nestihli.

S baťůžky plnými drobností pro své milé jsme se vraceli k nádraží. Celkem úprkem, protože z toho Brna se nám tak brzo domů nechtělo. Naštěstí večer měli děti večer navštívit čerti, tak rozmrzelost z brzkého návratu vystřídalo očekávání dalšího dobrodružství.

Brno