Úvodní stránka

Do Prahy za sportem i kulturou

V O2 areně navštívili 3 zápasy florbalového mistrovství světa (Thajsko - Austrálie, Slovensko - Singapur, Dánsko - Estonsko) a v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí i dvě pražská muzea.

První program k expozici Archa Noemova v Národním muzeu s názvem Rekordmani a rarity zvířecího světa nás provedl zajímavým světem zvířecích rekordů a kuriozit. Porovnali jsme nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmu, poznali savce, který snáší vejce, nebo uviděli lemura, který svým chováním nahrazuje na Madagaskaru datla. Dozvěděli jsme se mnoho o souvislostech v zákonitostech přírody, které těmto vlastnostem jednotlivých druhů daly vzniknout.

Druhý program v Národním zemědělském muzeu nesl název Gastronomie. Byl zaměřen na historii stravování (od pravěké kuchyně až po kuchyň našich babiček), poznávávání určitých surovin po hmatu, jídelníček našich předků spojený s ročními obdobími a správné stolování, kde si mohli naši žáci ověřit, zda umí správně prostřít stůl a správně se u stolu chovat. Poutavý byl i závěr prohlídky. kdy nám byl umožněn vstup na střechu muzea s výhledem na celou Prahu.

Ve volných chvílích mezi sportem a kulturou jsme stihli navštívit vánoční trhy na Václavském náměstí, na Staroměstském náměstí zhlédnout tradiční vánoční strom a ochutnat trdelník či jiné předvánoční dobroty.

O tom, jak se nám v Praze líbilo, a jak jsme si to užili, se můžete přesvědčit v přiložené fotogalerii...


Zobrazení: Alba | Podle data

Praha 4., 5. 12. 2018


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru