Úvodní stránka

Diplom pro Jana Trnku

Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky, kde je pořádána Jednotou českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP...
Diplom pro Jana Trnku

Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky, kde je pořádána Jednotou českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP.

Z 3. ročníku naší školy se této soutěže letos zúčastnilo 7 žáků (kategorie Cvrček) – Evelína Belko, Gabriela Buršíková, David Číhal, Tereza Štveráčková, David Šula, Jan Trnka a Lukáš Večeřa).

Nejúspěšnějším řešitelem se stal Jan Trnka, který získal 84 bodů z celkových 90 (1 chybná odpověď). Honza se tak ve své kategorii umístil na krásném 3. místě v Kraji Vysočina.

Výborně skončili i jeho spolužáci David Šula (80 bodů) a Evelína Belko (78 bodů).

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru