Úvodní stránka

Den lidových tradic, masopust, plstění

Ve čtvrtek 13. února zavítalo do naší školy divadlo Koník s divadelním představením Co se stalo o masopustu. Dětem 1. – 4. ročníku přiblížilo velmi přitažlivou formou masopustní dobu s tradičními maskami a obyčeji. Vystupovaly živé herečky i nádherné plstěné loutky, hrálo se, zpívalo, tančilo a bylo veselo, jako o masopustu.

Po skončení divadelního představení si děti mohly prohlédnout všechny loutky a pak se s chutí pustily do práce. Čekaly na ně dílny plstění z ovčího rouna. Děti plstění moc bavilo a každý si vyrobil s pomocí formiček malou ozdobu. Zlomených jehel a propíchnutých prstů bylo dost, ale radosti a nadšení ještě víc. Dětem se loutky i tvoření z vlny tak líbilo, že hned naplánovaly další vystoupení divadla Koník i s dílnami plstění.


Zobrazení: Alba | Podle data

Den lidových tradic


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru