Úvodní stránka

Cesty vánočním časem

Letošní svátek sv. Mikuláše prožilo celkem netradičně třiadvacet žáků 6. – 9. ročníku, kteří se vypravili na exkurzi do Třebíče.

Mrazivé prosincové ráno jsme začali procházkou. Mohli jsme tak z jednotlivých míst (Masarykovy vyhlídky, od větrného mlýna v Borovině,…) pozorovat, jak se nad městem rodí nový den. Po krátkém rozchodu na náměstí naše kroky směřovaly k cíli celé akce – do Městského kulturního centra v Předzámčí, kde nás již čekala paní se vzdělávacím programem „Cesty vánočním časem“.

Informace na jednotlivých panelech, jež žáci zapisovali do pracovních listů, nás provedly nejen Adventem v českých a cizích zemích, ale také tradicí betlemářství na Třebíčsku.  Šikovnost svých prstů si děti ověřily na konci programu tvorbou vánočních přání či vloček ze žinylkových drátů.

Dopoledne uteklo velice rychle, a tak nám nezbývalo než vyrazit na autobus a vydat se na cestu domů. Za sebou jsme zanechali příjemně prožitý den, v němž na nás již dýchlo kouzlo Vánoc.

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Cesty vánočním časem


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru