Úvodní stránka

Bylo nás pět

Nebylo nás pět, ale rovnou 47! Ptáte se koho? Přece nás, žáků 4. – 6. ročníku, kteří jsme se v rámci hodin českého jazyka a literatury vypravili do brněnského divadla Radost.        

            Vyprávění na motivy humoristického románu Karla Poláčka „Bylo nás pět“, jež napsal krátce před svým odchodem do Terezína v roce 1943, nás zcela pohltilo. Před námi se otevřel příběh pětice hlavních hrdinů: Péti Bajzy, Antonína Bejvala, Čeňka Jirsáka, Edy Kemlinka a Zilvara z chudobince. Velmi poutavé představení bylo zpestřeno nejen písničkami, ale pro některé děti příležitostí si na pódiu i zahrát. Všechny nás také zaujala bezprostřednost herců, mistrovská improvizace a humor, který byl příjemnou součástí celého dvouhodinového představení.

L. Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Divadlo Radost


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru