Betlém Hlinsko

Ve středu 19. září 2018 vyrazily všechny děti 1. až 5. třídy naší školy na společnou exkurzi do památkové rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku.
Betlém Hlinsko

Ve středu 19. září 2018 vyrazily všechny děti 1. až 5. třídy naší školy na společnou exkurzi do památkové rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku.

Každá třída absolvovala 3 různé programy. V rámci těchto programů poznaly děti zblízka život řemeslníků v předminulém století. Prohlédly si několik roubenek, obdivovaly černou kuchyni a také se dozvěděly, co je například kamnovec, verpánek nebo ševcovské kopyto. Zajímavá byla také Expozice masopustních obchůzek a masek z Hlinecka, která je součástí světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Děti se blíže seznámily s jedním z tradičních lidových obyčejů místního kraje.

Na závěr zbyl čas i na zakoupení drobných dárečků pro radost a spokojené výrazy ve tvářích dětí svědčily o tom, že návštěva hlineckého Betléma v rámci projektu Paměťové instituce byla dobrou volbou.