Úvodní stránka

Beseda se spisovatelkou M. Fišarovou

Ve čtvrtek 23.6.2022 navštívila naši školu paní spisovatelka Michaela Fišarová, držitelka ocenění Zlatá stuha (prestižní cena pro autory, překladatele, ilustrátory a nakladatele dětských knih) z roku 2013.

Pro žáky uspořádala celkem tři besedy, v nichž dětem povídala o spisovatelském povolání, popsala, jak kniha vzniká, a představila svou tvorbu, pro kterou náměty čerpá přímo ze své pedagogické praxe.

Účastníci besed byli rozděleni podle věku a ústředním tématem každé ze skupin byly jiné knihy: 1.- 3. třída se věnovala titulům Kanálníčci a Kamínek, které jsou určeny pro začínající a mírně pokročilé čtenáře, 4.- 6. třída knize Náš dvůr má tajemství a trilogii Třídnice 4.B, kde jsou hlavními hrdiny děti ve věku odpovídajícím těmto třídám, 7. - 9. třída autorčině prvotině Nikolina cesta, jež zpracovává z dětského pohledu problematiku domácího násilí.

Vyprávění autorky a diskuze s dětmi byly prostřídány ukázkami z knih, a to v podání pana Miroslava Reila, herce a moderátora, jež bylo skvělým a zábavným oživením. Na závěr měli žáci možnost se zeptat na spoustu věcí, které je zajímaly a na něž jim paní Fišarová velmi ochotně odpovídala.

L. Pužová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Literární beseda s M. Fišarovou


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru