Úvodní stránka

Beseda o drogách

Ve čtvrtek 11.dubna se žáci 6. - 9. ročníku zúčastnili besedy o drogách s lektorem Martinem Dornychem z Prahy.

Pan Dornych přijel do naší školy, aby děti seznámil s riziky užívání drog a informoval je i o onemocnění AIDS, kterým je sám nakažený. Nyní dělá již několik let lektora (spolupracoval např. s Domem Světla), který pomáhá lidem, jež onemocněním AIDS trpí. Ve čtyřech besedách, pro každý ročník zvlášť, vyprávěl žákům opravdu autentický příběh z doby, kdy byl několik let závislý na pervitinu a jak se v pražské drogové komunitě nakazil virem HIV patrně díky injekčním stříkačkám. Žáky také varoval před užíváním jakýchkoliv návykových látek.

Beseda byla opravdu zajímavá, doufejme, že si z ní děti odnesly do života varování nejen před užíváním drog.

 

L.Pužová


Zobrazení: Alba | Podle data

Beseda o drogách


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru