Úvodní stránka

Co dítě potřebuje

Co by dítě mělo mít v září  do MŠ:

 • Oblečení do třídy: pohodlné, aby si je uměly samy upravit
 • Bačkorky označené značkou (páskové boty je také možno mít, pantofle z důvodu bezpečné chůze po schodišti ne). Při výběru domácí obuvi místo bačkorek prosím o světlou podrážku – na schodišti a chodbách často čistíme šmouhy. Ne obuv typu Crocs.
 • Oblečení na pobyt venku: nejlépe pohodlné sportovní podle počasí a ročního období. Na jaře a na podzim jsou vhodné šusťáky, v zimě oteplené, v létě teplákové soupravy. Mohou mít i boty na ven. Oblečení na ven musí mít kapsu a v ní KAPESNÍK!

  Sluníčka oblečení na pobyt venku ukládají do šatny do červeného pytlíku

  Beruškám a Včeličkám pověste na věšák, co si přejete, aby měly oblečené na pobyt venku. Oblečení prosíme podepsat nebo označit značkou – fix na textil v šatně. Za záměnu oblečení v šatně nemůžeme ručit, zejména za neoznačené.


  Prosíme: nedávejte oblečení pro pobyt venku v šatně Berušek a Sluníček do horní poličky, děti se chytají věšáků a hrozí ulomení a pád dozadu. Do horní poličky dávejte oblečení, které si dítě nebude brát na vycházku (ale až domů). Dítě musí mít jiné kalhoty ven a jiné do třídy.

  Veškeré další věci (s výjimkou oblečení viz výše) předejte učitelce v igelitové tašce, vše podepsané či označené. Můžete věci předat i na konci schůzky v srpnu a předejít chaosu první den školního roku.

   
 • Děti, které odpočívají na lehátku – pyžamo, kdo se občas v noci počůrá – podložku pod prostěradlo a plyšovou hračku. Tašku s vypraným pyžamem v průběhu roku prosíme nosit podepsanou – kvůli možné záměně.
 • Náhradní oblečení  pro případ potřeby – ponožky, punčocháče, slipy, trička ukládáme v Beruškách v tašce vedle třídy, ve Sluníčkách v kapsáři ve třídě.  Ve Včeličkách bude v horní poličce v šatně, je lépe mít více náhradních věcí, děti mají často problém si obléknout nějaký erární kousek. Vše fixou označit!

Pouze Sluníčka:

 • Do tělocvičny: mikinu, tričko. Ve vlastním látkovém pytlíku nebo tašce, vše označené. Ukládáme v šatně.

Ostatní potřeby:

 • Hrneček na pití – s obrázkem, označený značkou fixem – přemalujeme  značky barvou na sklo - myčka
 • Kartáček na zuby a pasta pouze děti Berušky a Sluníčka 
 • Zmocnění k odvádění dítěte

„Den pro mou hračku“.  Ve Sluníčkách vždy v pondělí, děti si mohou přinést jednu hračku z domu dle vašeho uvážení a mohou si s ní hrát. Ne objemné a příliš cenné hračky. Pokud chce dítě pouze hračku dětem ukázat – rodiče počkají a odnesou si ji domů. Máme pravidlo, že si s ní hrají sami, půjčit ji mohou kamarádovi jen oni sami, ovšem nemůžeme zaručit, že se nepoškodí…

Berušky a Včeličky si mohou přinést drobnou plyšovou hračku kdykoliv. Dětem (zejména mladším) to usnadní po víkendu jít do MŠ a rádi ukazují své hračky i kamarádům. Často to bývají citoví mazlíci, měli by se vydat do krabic velikosti A4 k ukládání svých věcí – není zde dost prostoru.

 • Narozeniny Vašich dětí s nimi slavíme. V den narozenin mohou donést něco malého pro kamarády ovoce, zeleninu, perníčky, drobné sušší zákusky, bonbóny, obrázek, záleží na Vás….

Praní

 • Praní ložního povlečení – 1x za 3 týdny každý sám
 • Cvičební úbor, dostanou na praní – podzimní prázdniny, vánoce, velikonoce.
 • Oblečení  do tříd – 1x za týden

Na schůzce v srpnu odhlasujeme také zálohu na divadla, kulturní představení a akce dětí.

Ostatní platby MŠ (školné, pitný režim, stravné) budou placeny bezhotovostně.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru