O čem si povídáme Sluníčka

TÉMA LÉTO 24.6. - 28..6.2024

Budeme si s dětmi užívat poslední dny ve školce. Budeme si povídat o tom, co nás čeká o prázdninách, kdo kam pojede apod.

Budeme hrát hry jako například: zrcadla, stopovačka s kameny Stapelstein, židličkovaná, kukačky apod.

Naučíme se báseň PRÁZDNINOVÁ a budeme si zpívat písně, které jsme se naučili za celý rok.

Čeká nás poslední divadlo MARIONETY.

Budeme si říkat, co krásného jsme za celý rok zažili ve školce.

TÉMA: EMOCE 10.6. - 21.6. 2024

Děti se seznámí s příběhem JAK SE CHAMÍK NARODIL, JAK SE CHAMÍK DOZVĚDĚL, CO TO JE BÝT SMUTNÝ.

Rozvíjíme myšlení- JAK TI JE?- obrázky emocí.Jak pracovat s emocemi . ROZVOJ NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE- Jiskřička štěstí- stisky rukou.

RYTMIZACE: Napodobování rytmu srdce- vytleskávání, na ozvučná dřívka, vydupávání různých variant.

ATELIÉR: Zaznamenat svoji emoci na papír.

DÍLNA: Modelování smajlíků, tváří.

KNIHY A PÍSMENA: Děti budou spojovat emoce k jednotrlivým obrázkům. Děti budou stříhat po čáře a nalepovat dvojice k sobě. Mladší děti jen seřadí k sobě dvojice.

DROBNÁ MANIPULACE: Děti budou spojovat stejné symboly a přeplavou tužkou rybník- spojnice.

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY- 19.6. 2024 na školní zahradě. Začínáme v 9,30 hod.

MALÁ MATURITA: 21. 6. 2024 v dopoledních hodinách. Děti si hravou formou vyzkouší úkoly pro nastávající školáky. S dětmi se přijdou rozloučit děti ze Včeliček a Berušek.

TÉMA: DĚTI SVĚTA 27.5. - 7.6. 2024

Hlavním cílem bude děti seznámit s různými kontinenty a dětmi, které z těchto kontinentů pochází. A protože nás čeká Den dětí, celé téma bude hlavně o dětech. Každý den se seznámíme s jiným kontinentem. Jak žijí děti na jiném kontinentě, jaké tam mají zvířata, jídlo a jiné. Budeme si povídat o Asii, Evropě, Africe, Americe, Austrálii a Antarktidě. Povídání o Americe propojíme s Cestou za pokladem (4.6.) na téma INDIÁNI. Jako každý rok nás také čeká SKÁKACÍ HRAD, který bude dne 30.5.  u školky. Také nás čeká 31.6. společný výlet do Jaroměřic na zámek. Naučíme se píseň Indiáni od Karol a Kvida a báseň OPÁLENÍ ČERNOŠI. V ranních činnostech si děti pomocí tyčinek do uší, bílé tempery a hnědého papíru vytvoří  africkou masku. Naučíme se píseň PĚT MINUT V AFRICE s klavírem.

CENTRA AKTIVIT

Ateliér (Amerika): Děti voskovkami nakreslí samy sebe jako indiána.

Dílna (Asie): Děti si vytvoří z papíru a dřívek vějíř.

Dramatizace: Děti budou víčkama obskládávat kontinenty, které předem připravím z papíru. Poté budou přiřazovat obrázky ke každému kontinentu.

Knihy a písmena: V tomto centru budou děti přiřazovat obydlí k lidem (indián-teepee apod.).

Drobná manipulace: Děti z plastelíny vymodelují jedno zvíře z jakéhoholiv kontinentu, mohou doplnit i okolí (poušť, tráva, oceán apod.).