Vzpoura úrazům

Ve středu 9. září naši školu navštívili dva ambasadoři projektu Vzpoura úrazům – Jarmila a Zbyněk. Byli vstřícní, sympatičtí, sportovně založení, lišili se od nás jen v jedné věci – jsou již několik let připoutáni na invalidní vozík…

A právě s tím, jak ke svému úrazu přišli a jaká rizika nás mohou ohrožovat, nás seznámili v rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřený na prevenci úrazů u dětí a mladistvých. Nejdříve děti ze 3. třídy a další dvě hodiny i žáci 4. a 5. ročníku slyšeli velmi poutavé povídání o hrozbách, s nimiž se mohou během svého života setkat. Ambasadoři také hovořili o svém úrazu a o životě s následným postižením. Mluvili o tom, jak se se svým zraněním museli smířit, ukázali nám, jaké sporty mohou provozovat lidé připoutaní na invalidní vozík.

Čas strávený s těmito lidmi byl velmi zajímavý. Všichni jsme si uvědomili, že skončit na invalidním vozíku může kdokoliv z nás a že je potřeba pečovat o své zdraví a zbytečně s ním nehazardovat.

L.Pužová

Vzpoura úrazům