Úspěchy v soutěžích v českém jazyce

Každoročně se žáci naší školy zúčastňují různých soutěží, ať už matematických, přírodovědných, sportovních či jazykových. V měsíci březnu proběhly dvě soutěže v českém jazyce.

V té první, literární, pořádané DDM Třebíč s názvem Mladý spisovatel získala čestné uznání ve 2. kategorii žákyně šesté třídy Natálie Mejzlíková. Se svou povídkou "Mia – návštěva Jessie" se tak probojovala mezi deset nejúspěšnějších prací z celého okresu.

Krásné třetí místookresním kole Olympiády v českém jazyce získal žák 8. ročníku Ondřej Mutl, který tak postupuje i do kola krajského, v němž naši školu bude reprezentovat dne 26. dubna.

Oběma k jejich ocenění velmi gratulujeme a přejeme mnoho štěstí i v dalších soutěžích.

L. Pužová