Projekt KROKUS

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do mezinárodního projektu irské organizace HETI (Holocaust Education Trast Ireland) KROKUS. Nejde o projekt botanický, jak by sám název napovídal, nýbrž přibližuje dětem tématiku o nebezpečí diskriminace a preventivně působí proti rasismu.

Prostřednictvím Židovského muzea v Praze nám organizace HETI zdarma zaslala cibulky žlutých krokusů, jež žákyně 6. a 7. ročníku zasadily do trávy před školou. Děti si tak obrazně připomněly události druhé světové války, zvláště pak pronásledování Židů.

Cibulky krokusů symbolizují jeden a půl milionu židovských dětí, které zahynuly během holokaustu, a tisíce dalších dětí, jež se staly oběťmi nacistické brutality. Žlutá barva symbolizuje Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit za nacistické nadvlády.

První květy by se před školou měly objevit na konci ledna, případně začátkem února, tedy v době kolem Mezinárodního dne památky obětí holokaustu – 27. ledna.

L. Pužová

Projekt KROKUS