Exkurze do Lednicko-valtického areálu

Zde si prohlédli novou expozici s interaktivními prvky, zaměřenou na biotopy les, pole, louka, sad a život v půdě.

Je zde také muzeum vinařství, které k této oblasti neodmyslitelně patří. Byly tu k vidění historické vinařské lisy a různé nástroje, které se v minulosti v tomto oboru používaly.

Na nádvoří probíhala výstava dýní a prvňáčci si také za pomoci deváťáků vyrobili svoje papírové dýně na kolíčcích.

Po dobrém obědě ve valtické škole si děti prošly část naučné Stezky bosou nohou mezi vinicemi, a poté jely autobusem do Lednice, kde viděly zámek a krásný park v jeho okolí.

Po celý den se o prvňáčky vzorně starali jejich patroni, deváťáci, a protože nám přálo i počasí, strávili jsme všichni společně opravdu krásný podzimní den.

Eva Bernátová

Pálava - Lednice, Valtice