Divadlo Polárka

Jako už se stalo tradicí, tak i v letošním školním roce navštívili žáci 7. – 9. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury divadelní představení v divadle Polárka v Brně.

Z nabídky vystoupení padl pomyslný los na hru Klabzubova jedenáctka na  motivy stejnojmenné novely Eduarda Basse. Tu český spisovatel a novinář napsal v roce 1922 a již v době svého vzniku dílo zaznamenalo značný úspěch, jednak díky narůstající popularitě fotbalu v tehdejším Československu, jednak především pro svůj laskavý humor.

Tak i my jsme mohli zhlédnout příběh o legendárním fotbalovém týmu jedenácti bratří, kteří dobyli svět a také o tom, že fotbal není jen o slávě a penězích, ale především o radosti ze hry, fair-play a spolupráci na hřišti.

Herci z divadla opět nezklamali. Pro diváky představili nejen spoustu zábavy, ale i skvělých hereckých, tanečních a pěveckých čísel, které doplnili vtipnými poznámkami a také ponaučením. Z divadla jsme si odnášeli hezké kulturní i sportovní zážitky.

L.Pužová

Divadlo Polárka