Den podle Ámose

Celoškolním projektem „Den podle Ámose“ jsme si v úterý 29. března připomněli 430. výročí narození jedné z největších a nejznámějších osobností našich dějin - J. A. Komenského.
Den podle Ámose

„Učení samo má býti milé a libé a nemá se jinak díti, než jako hra a kratochvíle.“

(Jan Amos Komenský)

Během první hodiny se žáci se svými třídními učiteli seznámili s osobností, životem a dílem tohoto filozofa a pedagoga, poté se nám třídy promíchaly a každý se vydal do dílen, jež si sám zvolil.

Jejich nabídka byla opravdu pestrá. Děti z 1. až 4. třídy mohly tvořit ze stavebnic, hrát na boomwhackery, vytvářet rostoucí hlavy, seznámit se s prvními německými slovíčky či Velikonocemi v Anglii. Na druhém stupni žáci sportovali při parkouru, hráli na ukulele, poznávali fyzikální pokusy, seznámili se s blackout poetry, malovali optické klamy nebo se bavili karetními hrami v anglickém jazyce.

Učení podle metod Komenského děti bavilo a vytvořily nádherné práce, ze kterých si (snad) odnesou i spoustu zajímavých informací.

L.Pužová

Fotografie z akce: