Čistá Vysočina

Na pátek 22. dubna letos připadá Den Země, který je celosvětovou událostí zaměřenou na ochranu a podporu životního prostředí. V rámci projektu Zdravá škola 2022 a programu Čistá Vysočina i naši žáci 5. – 9. ročníku přispěchali se svou troškou do mlýna a ve čtvrtek 21.4. vyrazili, vyzbrojeni gumovými rukavicemi, reflexními vestami a chutí pomoci naší planetě, do okolí, aby ho zbavili nežádoucího odpadu.

Rudíkovské ulice se nyní mohou pyšnit čistotou díky dětem z 5. a 6. třídy, žáci 7. ročníku se vydali vyčistit okolí Přeckova, deváťáci Vlčatína a osmáci posbírali odpadky v lese směrem na Nárameč. Na svých cestách sesbírali všichni mnoho pytlů s odpadem. Můžeme jen doufat, že se lidé polepší a přestanou ze svého okolí dělat smetiště.

Děkujeme všem žákům, kteří se akce zúčastnili a udělali něco pro krásu naší přírody.

L.Pužová

Čistá Vysočina 2022