Aktivní škola

V letošním školním roce se naše škola stala Aktivní školou. Tento titul nám udělil portál Proškoly.cz, který provozuje on-line testování žáků.

Na základě přiděleného hesla mohou všichni žáci vstoupit do systému, ve kterém je k dispozici mnoho variant testů - Test volby povolání, Testy dětských schopností a Testy pro nejmenší rozdělených podle věkových kategorií.

Za podrobnější zmínku určitě stojí Test volby povolání určený především žákům od 13-ti let, kteří stojí před rozhodováním o své další studijní a profesní dráze. Test pomůže zjistit nejen to, na co se žák hodí a pro co má vlohy, ale také co ho baví, o čem sní a které činnosti preferuje ve volném čase. Tento test je unikátní v tom, že přináší úplně jiný směr pohledu na testovaného žáka. Unikátnost testu spočívá v možnosti paralelního testu pro rodiče, učitele a přátele, jehož výsledek pak umožní získat o sobě další informace a uvědomit si, jak ho vnímá okolí.

Testy dětských schopností se zaměřují na jednotlivé typy inteligence (verbální inteligence, numerická inteligence, logická inteligence, vnímání, geometrická logika, prostorová představivost). Kromě určení hodnoty inteligence v jednotlivých oblastech má tento test za úkol její rozvoj. Pravidelným opakováním testů, které jsou generovány z velkého množství otázek, je možné jednotlivé typy inteligence rozvíjet a prohlubovat.

Testy pro nejmenší jsou navrženy tak, aby umožňovaly zjištění rozumových schopností dětí ve věku 3-7 let. Test se zaměřuje především na zmapování vrozeného intelektu.

Žáci toto testování využívají během výuky, ale mohou je také opakovat kdykoliv doma a rozvíjet se tak. Přístupová hesla dostal každý žák na lístečku (při ztrátě je mohou opět získat u třídního učitele) a přihlásit se na internetové adrese: www.proskoly.cz

Aktivní škola