100 let republiky

Ve výtvarných výchovách všichni žáci zpracovávali v posledním týdnu před výročím různými způsoby náš národní strom - lípu. Kreslilo se, malovalo, lepilo, vyrábělo z keramiky... Svoje umění pak mohli prezentovat na obecní akci v neděli 28. října 2018, kdy byl položen věnec u pomníku padlých a ztracených farníků na rudíkovském hřbitově a při sázení lípy svobody na návsi, které bylo doplněno recitací dvou básní našich žákyň 9. ročníku - Anety Nováčkové a Kristýny Uchytilové. Po vysazení lípy si občané Rudíkova mohli v orlovně prohlédnout obrázky našeho národního stromu ztvárněného různými technikami nejen žáky v hodinách výtvarné výchovy, ale i v obou odděleních školní družiny. Žáci navštěvující dětský klub společně se svojí vedoucí vyrobili na památku této slavnostní chvíle krásné keramické medaile.

100 let republiky